San Diego

 

San Diego
 
Videotéka:
nejede Vám video? stahni si:
:

Každý Američan si pod San Diegem nejdříve vybaví velmi úspěšný baseballový tým PADRES


Historie
Území dnešního S.D. je obydleno po více než tisíc let, kde první obyvatelé žili v malých přístřešcích v blízkosti moře.

Tamní domorodci mluvící jazykem Yuman, byli pojmenováni španělskými misionáři jako Diegueno. Do roku 1821 bylo město pod mexickou správou a poté bylo přivlastněno americkou armádou.

V roce 1867 začal podnikatel A. Horton s budováním infrastruktury již rozrůstajícího se města. Na začátku 20.století městu výrazně pomohla přítomnost armády, která dodnes využívá strategické polohy města.San Diego leží na jihozápadním pobřeží Kalifornie a v současné době je šestým, největším městem ve Spojených Státech.

Díky svým klimatickým podmínkám, patří San Diego k nejvyhledávanějším městům v U.S.A. s vysoce vyrovnanými teplotami po většinu roku:

  Click for San Diego, California Forecast

Město se rozkládá na ploše větší 800 km2. San Diego Bay patří k největším přírodním přístavům na světě.


Současnost

Hlavní fenoménou S.D. je bezesporu turistický ruch s atrakcemi jako ZOO,SeaWorld či Wild Animal Park a díky svým klimatickým podmínkám patří S.D. mezi vyhledávaná surfařská střediska.

V San Diegu můžete najít několik předních univerzit Kalifornie, jako S.D.State University nebo University of California se světoznámou katedrou oceanografie.

Absolventi výše zmíněných univerzit nacházejí uplatnění nejen v Kalifornii, s širokou nabídkou pracovních míst, ale na celém území U.S.A a v zahraničí.

Úprava:Radka Šandová @ 2000